Infolinia czynna w godz. 8:00 - 16:00 +48 12 345 02 28

Spedycja Chiny

  • transport kontenerowy (FCL) waga do 24 ton
  • transport drobnicowy (LCL) waga do 10 ton
  • niewielkie przesyłki waga od 1kg do 300 kg

Porozmawiaj z naszym ekspertem:

+48 12 345 02 28

Zapytanie ofertowe

Dbamy o Twoją prywatność

Spedycja z Chin

Produkty pochodzące z Chin cieszą się ogromnym zainteresowaniem polskim firm. Ale i w drugą stronę można zauważyć zainteresowanie transportem polskich wyrobów do tego odległego kraju. Jest wiele firm oferujących transport między tymi dwoma krajami – wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „Spedycja Chiny”, by się o tym przekonać. Nie bez powodu największym zainteresowaniem cieszą się firmy oferujące transport drogą morską. Ich usługi są przede wszystkim dużo tańsze niż w przypadku transportu drogowego czy lotniczego. Jednocześnie atrakcyjna cena idzie tu w parze z dużym bezpieczeństwem oraz ogromnymi możliwościami pod względem ładowności. Transport morski może być wykorzystywany zarówno do dostarczenia niewielkich, zapakowanych w karton, paczek, jak i beczek, skrzyń, boksów, a także palet i całych kontenerów. A takich możliwości nie dają inne formy transportu.

Spedycja morska Chiny

Produkty pochodzące z Chin cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na swoją niską cenę. Aby pomóc małym firmom, spedycja morska z Chin ma do zaoferowania taką usługę jak transport tak zwanej drobnicy morskiej. Dzięki temu koszty importu z Chin okazują się dużo niższe, a małe firmy nie muszą korzystać z usług pośredników, które podnoszą ostateczne ceny produktów. A na czym polegają przesyłki morskie drobnicowe? Jest to transport drobnych przesyłek, które – liczone oddzielnie – mogłyby stanowić dość duży koszt przesyłki, zwłaszcza jeśli zdecydowalibyśmy się nadać je drogą lotniczą. Z kolei nieopłacalne okazuje się wynajęcie całego kontenera dla ładunku, który maksymalnie ważny kilka ton (kontenery są przystosowane do dużo większych ciężarów). W przypadku drobnicy wszystkie przesyłki zostają połączone w jedną i ułożone na miejscach paletowych w kontenerze. Jednak klient nie płaci za cały kontener, a jedynie za wykorzystaną część. Z pozostałej korzystają inni klienci, którzy wybrali opcję drobnicy morskiej.

Spedycja z Chin – cennik

Spedycja morska odznacza się najbardziej atrakcyjnymi cenami, jeśli chodzi o transport między państwami posiadającymi dostęp do morza. Jeśli ktoś jest zainteresowany zagadnieniem „spedycja z Chin – koszty”, musi wiedzieć, że jako taki cennik nie istnieje w przypadku transportu morskiego. A powodem takiego stanu rzeczy jest wielość czynników wpływających na koszt usługi, spośród których kilka z nich jest zmiennych i niezależnych od spedytora. To, ile kosztuje transport z Chin do Polski, zależy przede wszystkim od tego, skąd nadajemy przesyłkę, jaki jest port docelowy, a także – a w zasadzie przede wszystkim – jakie są gabaryty przesyłki oraz sposób jej transportowania (np. w kontenerze). Jeśli zaś klient zdecyduje się na dodatkowe opcje, takie jak transport krajowy, ubezpieczenie czy przyśpieszoną kontrolę celną, musi liczyć się z dodatkowymi kosztami. A do tego wszystkiego dochodzą jeszcze wspominane opłaty zmienne i niezależne, czyli opłata celna, portowa, walutowa, paliwowa oraz podatki.

Spedycja do Chin

Mimo że transport morski wyróżnia się wieloma zaletami – niskimi kosztami, bardzo dużym bezpieczeństwem, ogromnymi możliwościami, jeśli chodzi o ładowność – to trzeba zaznaczyć, że taki eksport morski raczej nie zainteresuje osoby, którym zależy na krótkim czasie realizacji usługi. Transport morski ze względu na procedury oraz możliwości frachtu na tak dużych odległościach jak tych pomiędzy Polską a Chinami czy Polską a Stanami Zjednoczonymi trwa zwykle kilka tygodni, średnio można przyjąć, że jest to czas około jednego miesiąca. Nie jest to jedynie sam czas potrzebny na fracht z jednego portu do portu docelowego. Potrzeba jeszcze zwykle kilku dnia na to, by statek został załadowany, a w porcie docelowym rozładowany. Do tego dochodzi jeszcze odprawa celna, której długość trwania trudno przewidzieć. A jeśli klient zamówił dodatkowo usługę transportu krajowego (albo dowiezienie przez spedytora przesyłki do portu lub z portu do odbiorcy), wówczas czas realizacji usługi jeszcze bardziej się wydłuża.

Chiny-Polska spedycja

Ponieważ transport morski między Polską a Chinami cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, firmy oferują klientom prosty sposób zamawiania ich usług – taki, który nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wszystko można sprawdzić i zamówić, korzystając z przejrzystej strony internetowej danej firmy spedycyjnej. Można tam zarówno zapoznać się z dostępnymi usługami, jak i sprawdzić koszty spedycji do Chin czy też złożyć zamówienie. W tym celu należy najpierw wypełnić krótki formularz, w którym podaje się informacje na temat przesyłki – gabaryty, port nadania i port docelowy – na podstawie których system wskaże koszt usługi. Jeśli wszystko nam odpowiada, wówczas możemy uściślić zamówienie o usługi dodatkowe, takie jak ubezpieczenie, skrócona odprawa celna czy transport krajowy, a następnie podpisać umowę z daną firmą spedycyjną. Za usługę możemy płacić albo z góry, albo po wykonaniu usługi. Z pewnością dużym udogodnieniem jest to, że wyliczenie ceny nie jest dla klienta zobowiązujące – dla firmy spedycyjnej natomiast już tak. Nie będzie ona mogła narzucić wyższych kosztów.

Gdyby zapytać przeciętnego człowieka z czym kojarzą mu się Chiny, zapewne powiedziałby, że z ogromnym państwem, najliczniejszym na świecie społeczeństwem oraz z gigantycznym eksporterem wszelkiego rodzaju produktów. I byłaby to prawda, ponieważ import z Chin wzrasta co roku, a do tego organizowane w Chinach Targi Kantońskie pełnią istotną rolę w rozwoju handlu zagranicznego.

Z głównych portów morskich Państwa Środka codziennie wypływają statki do praktycznie wszystkich krajów na każdym kontynencie, wywożąc towary, których wartość przelicza się na miliardy dolarów. Jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem chińskich produktów bądź rozpoczęciem działalności polegającej na ich sprzedaży, czeka go dużo formalności, ale jeśli dobrze wybierze asortyment, ma szansę odnieść sukces pomimo dużej konkurencji. Obecnie z Chin najczęściej sprowadza się odzież, sprzęt elektroniczny, artykuły dziecięce i obuwie – na te towary zawsze jest zbyt, przede wszystkim z powodu ich niskiej ceny

Skoro mowa o cenie, przy dużych ilościach zamówienia najbardziej korzystna dla klienta jest spedycja morska. Specjaliści w swojej ofercie mają kompleksowe usługi organizacji transportu: regularne serwisy pełnokontenerowe i drobnicowe, zabezpieczanie przesyłek, przechowywanie w swoich magazynach, a nawet własne agencje celne. Produkty są profesjonalnie pakowane w kontenery i płyną kilkadziesiąt dni do portu w kraju nabywcy. Głównymi partnerami handlowymi Chin są kraje ASEAN-u (m.in. Tajlandia, Malezja i Filipiny), Japonia, USA i Unia Europejska.

Najbezpieczniej wejść na ten egzotyczny rynek przy współpracy z wykwalifikowanymi pracownikami firm spedycyjnych. Dzięki ich fachowemu doradztwu można wybrać najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające nie tylko zaoszczędzić pieniądze i czas, rozeznać się w złożonych formalnościach, kwestiach prawa handlowego, ale i uniknąć nieprzyjemności związanych ze spotkaniem z zupełnie inną mentalnością ludzi z Azji. Doświadczenie spedytorów zapewni klientowi bezpieczny transport swojego towaru.