Import odzieży z USA

Odzież sprowadzana ze Stanów Zjednoczonych cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Dlatego też na polskim rynku jest wiele firm oferujących import tych produktów. USA jest krajem nie tylko bardzo oddalonym od nas, ale też leżącym na innym kontynencie, a to oznacza, że klienci mają do wyboru tylko dwa rozwiązania – transport lotniczy oraz morski.

Jak importować odzież z USA

Okazuje się, że import odzieży z USA jest najkorzystniejszy wtedy, gdy zdecydujemy się na taką opcję, jak spedycja morska. Korzystając z usług takiej firmy, możemy być pewni, że zadba ona nie tylko o sam transport, ale i o wszelkie plany związane z ekonomicznym i sprawnym przetransportowaniem odzieży ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Transport morski – w porównaniu z lotniczym – wyróżnia się niskimi kosztami (nawet wielotonowych załadunków), a także wysokim bezpieczeństwem oraz niemal niczym nieograniczonymi możliwościami załadunku. Spedycja morska przegrywa z lotniczą tylko pod względem czasu transportu, który trwa kilka tygodni (samolotem zaś kilka dni).

Koszty importu odzieży z USA

Powiedzieliśmy już, że koszty importu odzieży z USA wykonywanego drogą morską są dużo niższe niż w przypadku transportu lotniczego. Nie da się jednak podać jednej ceny dla tych usług, gdyż ta zależy od wielu czynników. Ze względu jednak na oszczędność kosztów, coraz chętniej wybieraną opcją jest tak zwana drobnica morska z USA. Jest to transport mniejszych partii towarów – odzieży. Mogą one ważyć nawet kilka ton i zajmować sporo miejsc paletowych, jednocześnie jednak nie obejmą sobą przestrzeni całego kontenera. Koszt takiej przesyłki drobnicowej (która składa się ze skonsolidowanych ze sobą wielu mniejszych, drobnych, paczek) jest mniej więcej taki, jaki klient zapłaciłby, nadając drogą lotniczą paczkę o niewielkich gabarytach. Z drugiej strony, jest to bardziej opłacalne niż import pełnego kontenera odzieży, gdyż płaci się tylko i wyłącznie za zajętą przestrzeń, a spedytor może w ramach jednego kontenera wykonać kilka zleceń z morskimi przesyłkami drobnicowymi. Takie rozwiązanie pozwala klientom na mniejsze, a częstsze inwestycje.

Import odzieży z USA – koszty transportu

Aby ustalić cenę, jaką należy uiścić ściągnięcie produktów drogą morską, najlepiej jest wejść na stronę internetową wybranej firmy, która zajmuje się tego typu usługami spedycyjnymi i transportowymi. Takie zagadnienie, jak „import odzieży z USA – koszty”, jest kwestią złożoną i uzależnioną tym samym od wielu czynników – mówiąc krótko, każde tego typu zlecenie jest wyceniane indywidualnie. Cena samego frachtu morskiego, jaka ma miejsce w przypadku opcji „import z USA”, wyliczana jest na podstawie obranej trasy (jej długości), a także parametrów przesyłki (ciężaru oraz wymiaru czy też przestrzeni, którą dana przesyłka zajmuje).Ale do kosztu frachtu morskiego należy doliczyć jeszcze kilka opłat formalnych, wśród których wymienić należy między innymi opłatę celną, portową (którą uiszcza się i w porcie w Stanach Zjednoczonych, i w porcie polskim), walutową czy też paliwową i różnego rodzaju podatki. Formularz znajdujący się na stronie internetowej firmy spedycyjnej zwykle uwzględnia już wszystkie cząstki kosztu danej usługi spedycyjnej.