Przesyłki morskie

Towary w transporcie morskim transportowane są jako przesyłki kontenerowe, gdzie są to całe kontenery z towarem tylko jednego klienta (FCL – Full Container Load) bądź też jako drobnica morska, czyli ładunki konsolidowane od wielu nadawców (LCL – Less Container Load). Przesyłki z USA czy innych krajów można importować od dowolnej ilości, zatem może to być zarówno pojedyncza paczka jak i kilka palet z towarem.

Przesyłki z USA

Przesyłki morskie z USA świadczymy z następujących portów morskich:

Atlanta
Baltimore
Boston
Charleston
Charlotte
Chicago
Cleveland
Detroit
Houston
Los Angeles
Memphis
Miami
New Orlean
New York
Norfolk
Philadelphia
Portland
San Francisco
Seattle

Przesyłki morskie do USA

Porty morskie w USA do których dostarczamy ładunki:

Albuquerque
Atlanta
Austin
Baltimore
Baton Roug
Birmingham
Boston
Brownsville
Buffalo
Charleston
Charlotte
Chattanooga
Chicago
Cincinnati
Cleveland
Columbus
Dayton
Denver
Detroit
El Paso
Greensboro
Greenville
Houston
Huntsville
Jacksonville
Kansas City
Knoxville
Laredo
Las Vegas
Little Rock
Long Beach
Los Angeles
Louisville
Memphis
Miami
Milwaukee
Minneapolis
Mobile
Nashville
New York
Norfolk
Oakland
Oklahoma City
Orlando
Philadelphia
Phoenix
Pittsburgh
Portland
Raleigh
Richmond
Salt Lake City
San Diego
San Francisco
Savannah
Seattle
Tampa
Toledo
Washington
Wilmington

Przesyłki z Chin

Obsługiwane porty morskie w Chinach:

Beijing
Dalian
Foshan
Fuzhou
Guangzhou
Jiangmen
Macau
Ningbo
Qingdao
Rongqi
Shanghai
Shenzhen
Shunde
Xiamen
Xiaolan
Xingang
Zhongshan
Zhuhai

Przesyłki do Chin

Obsługiwane porty morskie w Chinach:

Dalian
Foshan
Fuzhou
Guangzhou
Hangzhou
Huangpu
Jiangmen
Kunshan
Lianhuashan
Nanjing
Nantong
Ningbo
Qingdao
Shanghai
Shenzhen
Suzhou
Taichang
Tianjin
Wenzhou
Wuxi
Xiamen
Xingang
Yangzhou
Zhongshan
Zhuhai

Zainteresowany?

Zadzwoń na +48 12 345 02 28 lub napisz na [email protected]

We współczesnym świecie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby każdy, kto tylko zechce, nawiązał znajomość z człowiekiem mieszkającym na drugim końcu globu, podziwiał krajobrazy, jakich prawdopodobnie nigdy nie zobaczy na własne oczy i kupił coś u sprzedawcy, którego sklepu nigdy nie odwiedzi osobiście. Zamówiony produkt może dotrzeć do niego na jeden z kilku sposobów: samolotem, statkiem albo drogą lądową.

Jeżeli taki klient wybierze drogę morską, kupiony towar zobaczy najwcześniej za kilka tygodni. Niestety, tak właśnie jest z przesyłkami morskimi – ich podróż do odbiorcy trwa dosyć długo, ale za to cena dostawy jest dużo niższa niż u szybszej konkurencji. W ten sposób najkorzystniej zamawiać wielkie partie materiałów albo towar, który może spokojnie płynąć przez dłuższy czas bez obaw o zepsucie.

Realizuje się tak zamówienia wszelkiego rodzaju – morzem płynie odzież z Kanady bądź USA, owoce z południa Europy albo części do skomplikowanych japońskich urządzeń. Spedycja morska zajmuje się dostarczaniem zarówno przesyłek pełnokontenerowych (FCL), jak i skupionych w jednym kontenerze przesyłek drobnicowych (LCL). Przesyłką morską może być równie dobrze kontener drobnicy importowanej z Korei, jak i paczka obuwia z Chin. Cokolwiek, czego zażyczy sobie klient.

Na stronie statkiem.pl przyszły zleceniodawca bez problemów może samodzielnie obliczyć cenę przesyłki swojego zamówienia. Po przekalkulowaniu kosztów może podjąć decyzję czy odpowiada mu transport morski wraz z długim czasem oczekiwania, czy jednak woli dopłacić i dostać paczkę szybciej. W razie wątpliwości spedytor udzieli mu wszelkich informacji.

Ponieważ transport morski intensywnie się rozwija, zlecający mają coraz więcej możliwości. Armatorzy nawiązują współpracę z kolejnymi portami, zwiększając zasoby oraz pojemność swoich statków. Spedytorzy poszerzają ofertę o własne agencje celne, możliwość magazynowania przesyłek morskich i oddziały w krajach dostawców, gwarantujące klientom kontrolę zamawianych towarów. A sami klienci coraz chętniej korzystają z szansy przesłania paczki drogą morską.