Transport morski Gdynia

Jak można najwygodniej nadać paczkę za granicę? Możliwości jest wiele – transport lądowy, lotniczy, morski. Ale co zrobić, gdy interesują nas Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia, Chiny i inne państwa umieszczone na innych kontynentach, a do tego mamy do nadania dużą ilość towarów? W takim wypadku należy pomyśleć tylko i wyłącznie o drodze morskiej.

Transport morski możliwy jest do każdego państwa, który ma dostęp do morza i jednocześnie posiada odpowiednie porty. W Polsce można nadać taką przesyłkę w kilku miastach, ale to transport morski Gdynia cieszy się największym zainteresowaniem konsumentów – zarówno osób prywatnych, jak i firm zajmujących się eksportem bądź importem produktów. Zaletą takiej formy transportu przesyłek jest niska cena usług (w przypadku stałej współpracy można liczyć na upusty), a także brak ograniczeń odnośnie do ilości oraz gabarytów przesyłanych towarów. I chociaż czas realizacji przesyłki morskiej jest dłuższy niż lotniczej, to opcja ta daje klientom zdecydowanie więcej możliwości.

Koszt transportu morskiego z portu w Gdyni

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie są ceny dla usług z zakresu „ Gdynia transport morski”. Ten – bardzo ważny dla konsumentów – parametr zależy od niejednego czynnika. Przede wszystkim wpływ na koszt nadania ma wpływ rodzaj usługi, która nas interesuje. Chodzi tu jednocześnie i o kraj docelowy, i o rodzaj (gabaryty) transportowanego towaru. Tym samym inne koszty będą nas obowiązywać w przypadku, gdy wybierzemy opcję spedycja Chiny, a inne gdy zachcemy nadać jedną małą paczkę do Stanów Zjednoczonych. Na koszt usługi wpływ mają także opcje dodatkowe, takie jak np. ubezpieczenie przesyłki morskiej. Jeśli zależy nam na tym, by oszacować cenę transportu morskiego z Gdyni dla swojego towaru, wystarczy wejść na stronę internetową firmy, która ma w swoim zakresie odpowiednią usługę. Tam wystarczy tylko uzupełnić takie pola jak rodzaj opakowania, wymiary i ciężar przesyłki oraz miejsce docelowe, by automatycznie uzyskać szacowaną cenę usługi. Co więcej, przez Internet można także od razu nadać tę przesyłkę.

Port Gdynia – transport morski

Decydując się na transport morski z Gdyni, należy liczyć się z tym, że taką usługą trudno byłoby nazwać ekspresową. Owszem, jest ona solidna, bezpieczna, tania, profesjonalna, ale – siłą rzeczy – również wolna. Oczywiście, tak samo jak w przypadku kosztów, tak i w tej kwestii trudno jednoznacznie wskazać, jak długo idzie towar drogą morską. Inny będzie czas w przypadku takiej opcji jak import z USA, a inny gdy nadajemy paczkę do Kanady. Zwykle jednak – bez względu na kraj docelowy – trzeba założyć, że wysyłany drogą morską towar będzie docierał do odbiorcy przez kilka tygodni, zwykle jest to okres około jednego miesiąca. Należy przy tym uwzględnić, że na czas realizacji przesyłki składa się nie tylko samo pokonanie drogi morskiej, ale też załadowanie i rozładowanie statku (co zabiera kilka dni) oraz dostarczenie towaru do odbiorcy, gdy ten nie odbiera go bezpośrednio z portu. Na szczęście długi czas jest rekompensowany samymi walorami przesyłek morskich. W wielu przypadkach jest to wręcz jedyna możliwość przetransportowania towaru na inny kontynent.

Transport kontener morski Gdynia

Przesyłki realizowane drogą morską w zdecydowanej większości są zleceniami od firm, które albo eksportują swoje wyroby do dalekich krajów, albo też importują różnego rodzaju produkty z Chin, USA, Kanady czy innych państw świata. Transport takich dużych ilości produktów to nic innego jak spedycja morska Gdynia. Jest to jedno z niewielu miast Polski, z których można nadać tego typu zlecenia. W przypadku spedycji morskiej klienci najczęściej nadają swoje towary albo na paletach, albo wręcz wypełniając całe kontenery. Oczywiście cena takich usług jest ściśle uzależniona od gabarytów każdej przesyłki. Ciekawą i coraz częściej poszukiwaną opcją z zakresu spedycji morskiej jest drobnica z Chin. Są to połączone ze sobą małe paczuszki, które zajmują obszar palet, ale jednocześnie nie zabierają całego kontenera. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty – dotychczas paczki liczone były oddzielnie. Pojęcie drobnicy dotyczy przede wszystkim paczek morskich z Chin do Polski, gdyż chodzi tu o ogromne ilości drobnych przedmiotów, które – jak wiadomo – w Chinach kosztują grosze.

Spedycja morska Gdynia

Z portu w Gdyni każdego dnia realizowane są zlecenia spedycyjne – czyli transport dużej partii towarów (często liczonych nawet w tonach). Spedycja morska Gdynia to usługa realizowana bezpiecznie i wygodnie. Podobnie jest z zamawianiem takiego zlecenia. Jest to proces szybki, prosty i przejrzysty, gdyż odbywa się przez Internet – trzeba uzupełnić specjalny formularz, który pozwoli określić warunki zlecenia, a także wycenić jego wartość. Gdy już znajdziemy się na stronie www firmy, która posiada w swojej ofercie interesującą nas usługę, musimy po prostu wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Jak wiele jest firm spedycyjnych, tak wiele formularzy. Zwykle jednak trzeba w tym miejscu podać swoje dane, a także dokładny adres odbioru transportowanych produktów. Niezbędne jest także udzielenie informacji o samej paczce – o jej wartości, wymiarach, ciężarze. Istotny okazuje się także sposób pakowania, np. czy chodzi o paletę, kontener, boks czy jeszcze inną formę praktycznego pakowania. Często także należy podać informacje o wysyłanym towarze, np. czy podlega on ograniczeniom w wywozie. Przez internet decydujemy też o innych (nieobowiązkowych) parametrach nadania paczki, np. o jej ubezpieczeniu czy deklarowanej wartości.