Jak działa import krok po kroku?

Wypełnienie krótkiego formularza,  pozwala na otrzymanie darmowej wyceny.   Masz także możliwość wybrania usług dodatkowych takich jak dodatkowe ubezpieczenie, odprawa celna oraz dostawę do drzwi przesyłki po odprawie celnej importowej. Podaj dane firmy, która jest zleceniodawcą (płatnikiem za usługę) oraz dane dostawcy towaru (nazwa firmy w kraju załadunku).

Kiedy? Do 2 godzin po złożeniu zlecenia (w dni robocze w godz. 8-16).

Po otrzymaniu zlecenia nasz pracownik skontaktuje się telefonicznie lub e-mailowo aby uzgodnić szczegóły realizacji zlecenia. Służymy informacją w sprawie rodzaju i formy odprawy celnej importowej.

Drogą e-mailową otrzymasz od nas dane agenta oraz unikalny numer bookingu, który umożliwi Twojemu dostawcy złożenie towaru we wskazanym magazynie agenta morskiego lub kolejowego.. Towar powinien zostać dostarczony do magazynu zgodnie z wytycznymi podanymi w bookingu. Dostarczona przesyłka musi spełniać wszystkie warunki niezbędne do wywozu towaru z danego kraju (odprawa celna, fumigacja i pozostałe pozwolenia zależne od rodzaju towaru).

Po otrzymaniu towaru spełniającego warunki wywozu z danego kraju przesyłka jest pakowana do kontenera morskiego lub kolejowego a następnie na statek lub pociąg.

Czas transportu morskiego wynosi w zależności od portu docelowego od 4 do 6 tygodni. W przypadku transportu kolejowego czas dostawy wynosi 12-18 dni.

Faktura za całą usługę transportu morskiego lub kolejowego jest wystawiana na tydzień przed dotarciem towaru do Polski. Zapłata za usługę transportu morskiego lub kolejowego oraz należności celno-podatkowe jak również zamówione usługi dodatkowe, tj. transport krajowy, odprawa celna, ubezpieczenie dodatkowe musi być dokonana przez odbiorem lub dostawą towaru.

Zapłata należności celno-podatkowych przez agencję celną statkiem.pl jest dokonywana wyłącznie po otrzymaniu pełnej przedpłaty od odbiorcy.

Faktura VAT jest wystawiana w walucie wybranej przez płatnika  (PLN, EUR lub USD). Dostarczona zostanie w wersji elektronicznej z adresu [email protected] lub [email protected]

Możliwe metody zapłaty to przelew bankowy.

Gdy towar znajdzie się na jednym z magazynów morskich lub kolejowych musi przejść procedurę odprawy celnej importowej. Jeśli w zleceniu została wybrana usługa odprawy celnej, nasza agencja celna dokona w Twoim imieniu wszystkich formalności łącznie z wyliczeniem należności celno-podatkowych (cło i podatek).

W przypadku nie skorzystania z usługi odprawy celnej serwisu statkiem.pl, zleceniodawca ma możliwość dokonania odprawy celnej we własnym zakresie.

Zwolnienie towaru jest dokonywane na podstawie potwierdzenia odprawy celnej (ZC299). Niezależnie od zwolnienia celnego (ZC299) warunkiem niezbędnym do odbioru towaru jest opłacenie należności celno-podatkowych oraz faktur kosztowych wystawionych przez statkiem.pl.

Jeśli zdecydowałeś się na transport oferowany przez nasz serwis zwolniona przesyłka będzie dostarczona pod wskazany przez Ciebie adres w terminie od 1 do 2 dni roboczych. Jeśli nie zdecydowałeś się na transport krajowy statkiem.pl masz możliwość samodzielnego odbioru przesyłki w magazynu morskiego lub kolejowego wskazanego przez statkiem.pl w godzinach jego pracy.