Odprawy celne

Zajmujemy się kompleksowo wszystkimi niezbędnymi formalnościami, które pojawiają się podczas importu lub eksportu towarów. Zleceniodawca musi wystawić upoważnienie do reprezentowania go przed Urzędem Celnym przez naszą agencję celną. Dokonujemy zgłoszeń celnych w formie elektronicznej, dzięki czemu do minimum skracamy czas niezbędny na przeprowadzenie procedury celnej.

Odprawa celna przy imporcie i eksporcie

W tym miejscu warto dodać, kiedy odprawa celna importowa i odprawa celna eksportowa, ma miejsce. Każdy towar, który jest importowany do Unii Europejskiej spoza jej terenu lub z niej eksportowany, musi zostać poddany takiej odprawie.

W wielkim uproszczeniu i skrócie każda odprawa to sprawdzenie przewożonego  towaru oraz odpowiednie tego udokumentowanie. 

Odprawy celne – pomożemy z formalnościami

Służymy pomocą w przygotowaniu wniosku do Urzędu Celnego umożliwiającego rozliczanie podatku VAT importowego równocześnie z podatkiem krajowym tj. za pośrednictwem deklaracji VAT7. Ma to kolosalne znaczenie dla importerów, dając uwolnienie środków finansowych, które do tej pory musiały być niezbędne do zapłaty podatku VAT w momencie przewozu towaru do Polski. Odprawa taka jest podobna w swym znaczeniu do odpraw celnych w Niemczech w procedurze przedstawiciela fiskalnego.

Potrzebujesz pomocy w przeprowadzeniu odprawy celnej – importowej lub eksportowej i dopełnieniu wszelkich formalności?