Paczka morska

Z Polski do Stanów Zjednoczonych każdego dnia wysyła się setki przesyłek, które nadawane są zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy, które w ten sposób eksportują swoje produkty do USA. Między Polską a Stanami Zjednoczonymi nie ma połączenia lądowego, w związku z czym przesyłki te mogą być nadawane jedynie drogą morską lub lotniczą. Zdecydowanie więcej możliwości daje klientom nadanie towaru palety morskiej. Przewaga tej metody opiera się przede wszystkim na atrakcyjnej cenie, która jest dużo niższa niż w przypadku przesyłek lotniczych. Bardzo istotne jest również to, że wysyłając towar statkiem.pl, nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń gabarytowych – możemy nadać zarówno paletę, jak i całe kontenery. Z korzyści, jakie daje transport morski, korzystać można między państwami, które mają bezpośredni dostęp do morza, a do tego również i do odpowiednio przystosowanego portu – takiego, który pozwoli na załadunek i rozładunek wielotonowego towaru.

Palety morskie z USA

Tak samo z  Polski do USA, na równie korzystnych warunkach można zorganizować transport morski. Spedycja morska charakteryzuje się tym, że nie stawia ona praktycznie żadnych ograniczeń w odniesieniu do rodzajów transportowanych przesyłek – oczywiście poza tym, że ich zawartość musi być zgodna z przepisami celnymi. Przesyłki morskie zwykle mogą być pakowane na palety lub skrzynie, a także do  kontenerów, jeśli już mówimy o dużych, ważących nawet kilka czy kilkanaście ton ładunkach. Ostatnio coraz popularniejszą opcją jest tak zwana drobnica morska, czyli import morski LCL. Jest to szczególny rodzaj przesyłek – wysyłany w kontenerze, jednak nie zajmujący całej jego przestrzeni. Tym samym klient nie płaci tyle, ile kosztuje wynajęcie całego kontenera, a jedynie pokrywa koszty związane z zajęciem określonej powierzchni. Chcąc eksportować czy importować towary na trasie Polska-USA fracht morski z pewnością znajdzie odpowiednią i korzystną formę przesyłki.

Palety do USA drogą morską

Ponieważ palety do USA (oraz ze Stanów Zjednoczonych) są usługą, z której konsumenci chętnie korzystają każdego dnia, w Polsce funkcjonuje wiele firm, które specjalizują się w takiej dziedzinie jak spedycja morska. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że realizują one nie tylko przesyłki na trasie Polska-USA, ale też do Chin, Korei, Kanady, Japonii czy też innego kraju mającego dostęp do morza. Ważne, by wybrać usługi takiej firmy, która najlepiej spełni nasze potrzeby. A jak dokonać takiego wyboru? Przede wszystkim sprawdźmy, czy dana firma posiada w ofercie interesującą nas opcję transportu. Po drugie, porównajmy dostępne ceny, zwracając przy tym uwagę na to, co one obejmują. Czasem lepiej zapłacić troszkę więcej, ale mieć dodatkowo ubezpieczenie przesyłki, krótszą trasę (a tym samym szybszą), przyśpieszoną kontrolę celną wykonywaną we własnej agencji celnej czy też opcję transportu krajowego, który odbierze przesyłkę od nadawcy i dowiezie ją do portu (lub też odbierze z portu i zawiezie do odbiorcy).

Palety morskie z Polski do USA

Trudno nie zgodzić się z tym, że przesyłki morskie są bardzo korzystną opcją transportu. Atrakcyjna cena, bezpieczeństwo, ogromne możliwości związane z ładownością statku – to wszystko sprawia, że spedycja morska jest bardzo pożądaną usługą. Jednocześnie jednak trzeba wiedzieć o tym, że palety morskie do USA trafiają do odbiorcy trafiają w dość długim czasie. Osoby, którym zależy na priorytetowym czasie realizacji zlecenia, powinny raczej skorzystać z drogi lotniczej (o ile pozwolą na to gabaryty ładunku). Należy bowiem uwzględnić fakt, że przesyłki morskie z Polski do USA potrzebują kilku tygodni na to, by dotarły od nadawcy do odbiorcy. Trwa to zwykle około jednego miesiąca, choć może się zdarzyć, że i dłużej. Czas zależy nie tylko od odległości między dwoma portami, ale także od kontroli celne, załadunku statku oraz jego rozładunku, a każda z tych czynności może trwać nawet kilka dni. Do tego może dojść również czas potrzebny na transport krajowy, który obejmuje dowóz ładunku do portu oraz z portu docelowego do odbiorcy.

Tanie palety morskie

To, że przesyłki morskie uchodzą za jedną z najbardziej bezpiecznych form transportu, nie oznacza, że niska cena idzie w parze z gorszą jakością realizacji zlecenia. Można nawet powiedzieć, że wręcz przeciwnie. Bezpieczeństwo to jedna z cech, która charakteryzuje tanie palety morskie. Niemniej jednak zawsze istnieje ryzyko, że te zostaną uszkodzone, a nawet zagubione. Dlatego też warto też samemu zadbać o to, by nie pojawiły się żadne problemy w trakcie długich tygodni transportu. Przede wszystkim starannie zapakujmy produkty. Pamiętajmy o szczególnym zabezpieczeniu przedmiotów delikatnych. Ponadto, skorzystajmy z opcji ubezpieczenia. Jego koszt nie jest wysoki – zależy on od tego, na jaką kwotę chcemy ubezpieczyć swój ładunek – a pozwoli na to, by otrzymać właściwą rekompensatę finansową za poniesione straty. Warto wziąć pod uwagę także to, że bezpieczna paleta morska to także taka przesyłka, której zawartość jest zgodna z obowiązującymi przepisami celnymi. Wówczas mamy pewność, że nie zostanie ona cofnięta i bezpiecznie trafi w ręce odbiorcy.

Cena wysyłki palety do USA drogą morską

Przesyłki morskie cieszą się tym, że ich koszty nie są wygórowane. Dla przykładu można porównać, że cena, jaką trzeba zapłacić za nadanie kilkutonowego załadunku drogą morską, jest mniej więcej taka sama jak za nadanie średniej wielkości paczki lotniczej. Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje paleta morska, gdyż jej koszt zależy od niejednego czynnika. W skrócie można powiedzieć, że koszt spedycji morskiej składa się z opłaty za fracht morski oraz opłat dodatkowych, które w dużej mierze są niezależne od firmy spedycyjnej. W pierwszym przypadku cena jest ściśle uzależniona od gabarytów przesyłki oraz drogę, którą musi ona pokonać. Z kolei opłaty dodatkowe to między innymi opłata celna czy też opłaty portowe, które należy uiścić zarówno w porcie, w którym przesyłka jest nadawana, jak i w porcie docelowym. Z tych elementów składa się podstawowa cena za paletę morską. A do niej może dojść także koszt ubezpieczenia, transportu krajowego, przyśpieszonej kontroli celnej i innych usług dodatkowych.

Ile kosztuje paleta morska?

Ponieważ koszt przesyłki morskiej jest złożony i dość skomplikowany, może się wydawać, że trudno jest go wyliczyć. A tak naprawdę można bardzo łatwo dowiedzieć się ceny usługi – we własnym domu, o każdej porze doby, jeśli tylko mamy dostęp do Internetu. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową wybranej firmy spedycyjnej, która posiada w swojej ofercie interesującą nas usługę – np. transport z Chin – i tam wypełnimy krótki i prosty formularz, na podstawie którego cena za przesyłkę zostanie szybko wyliczona. A najważniejsze jest to, że wyliczenie kosztów nie obliguje nas do skorzystania z usług danego spedytora, z kolei on nie może podwyższyć wyliczonych kosztów, jeśli zdecydujemy się na podpisanie umowy. Cena za usługę transportu morskiego wyliczana jest na podstawie następujących informacji, które należy podać – port wyjściowy, port docelowy, a także gabaryty przesyłki – ich ciężar, wymiary (ewentualnie zajmowana powierzchnia podawana w metrach sześciennych) oraz sposób zapakowania, np. palety, skrzynie czy kontener.

Jeśli masz coś do nadania drogą morską, z pewnością powinieneś sprawdzić nasz serwis. Statkiem.pl umożliwia wycenę oraz złożenie zamówienia na transport morski w zaledwie kilka kliknięć. Dzięki statkiem.pl spedycja morska stała się tak prosta jak jeszcze nigdy przedtem. Nie czekaj, sprawdź naszą ofertę już dziś!

Similar Posts