Przesyłki morskie nadawane za pośrednictwem serwisu statkiem.pl są realizowane w ramach transportu kombinowanego. Oznacza to, że transport towaru odbywa się co najmniej dwoma różnymi środkami transportu  (np. drogowym i morskim) a portem nadania przesyłki jest terminal wewnątrz kraju. Terminalem wewnątrzkrajowym jest np. Kraków, który nie jest położony nad morzem, lecz spełnia funkcje terminalu dla drobnicy morskiej. Innym przykładem terminalu wewnętrznego jest np. Chicago w Stanach Zjednoczonych, do którego przesyłki morskie dopływają przez Montreal w Kanadzie, a następnie dostarczane są transportem kolejowym.

Przesyłki klientów polskich realizowane są przez różne europejskie porty morskie w zależności od kierunku docelowego. Każdy z armatorów morskich obsługuje we frachcie różne terminale morskie. Dzięki współpracy z wieloma armatorami serwis statkiem.pl umożliwia transport drobnicowy niemal do wszystkich krajów na świecie po konkurencyjnej cenie.

Serwis statkiem.pl realizuje przesyłki drobnicowe na terenie Polski za pośrednictwem następujących terminali krajowych, tj. Kraków, Warszawa, Poznań , Wrocław i Gdynia.

W zależności od adresu nadania przesyłki i połączenia z terminalem morskim, statkiem.pl dokonuje wyboru armatora i magazynu nadania, najkorzystniejszego pod względem czasowym, przy zachowaniu stałej ceny.

Przykładowe porty z których wychodzą nasze przesyłki to:

  • port Gdynia,
  • port Gdańsk,
  • port Hamburg,
  • port Rotterdam,
  • port Antwerpia.

Nasz serwis współpracuje wyłącznie z armatorami klasy A, co daje gwarancję najwyższej jakości realizacji spedycji drobnicy morskiej.

Similar Posts

Dodaj komentarz