Sytuacja na Terminalu Kolejowym w Małaszewiczach się poprawia

Po trudnym okresie związanym z kontrolą na terminalu kolejowym w Małaszewiczach, mamy dobre wieści: sytuacja wraca do normy. Oto szczegóły dotyczące ostatnich wydarzeń i nasze rekomendacje na przyszłość.

Znacząca poprawa na terminalu kolejowym w Małaszewiczach

Od zeszłego piątku sytuacja na terminalu kolejowym w Małaszewiczach uległa znaczącej poprawie. Kontrola, która trwała 33 godziny, została zakończona, a Urząd Celny praktycznie wrócił do normalnego trybu działania. Choć jeszcze przez kilka dni możemy odczuwać negatywne skutki tej sytuacji z powodu zatoru pociągów, najważniejsze jest, że wszystko powoli wraca do normy.

Wzmożone kontrole celne

Przypominamy, że od początku maja obserwujemy znacznie częstsze kontrole towarów we wszystkich Urzędach Celnych. Zalecamy, abyście Państwo z jak największym wyprzedzeniem wysyłali dokumenty do odprawy. Dzięki temu możemy wspólnie doprowadzić je do perfekcji przed zgłoszeniem odprawy do UC.

Kolej konkurencją dla transportu morskiego

Aktualnie stawki kolejowe z większości lokalizacji są porównywalne z kosztami transportu morskiego, co skłania coraz więcej klientów do wyboru tego środka transportu. Dotyczy to zarówno ładunków FCL (Full Container Load), jak i LCL (Less than Container Load).

Prognozy i rekomendacje na przyszłość

W poprzednich latach taka sytuacja skutkowała wydłużonym czasem realizacji na Nowym Jedwabnym Szlaku. W chwili obecnej trudno jest przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądała do końca 2024 roku. Niemniej jednak, nawet z możliwymi opóźnieniami, transport kolejowy powinien być szybszy niż morski.

Similar Posts