Paczki morskie z USA

Wśród przesyłek wysyłanych za granicę jednym z najczęściej adresowanych krajów są Stany Zjednoczone. Przesyłki realizowane są zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy eksportujące do tego kraju swoje produkty. W tym drugim wypadku mówimy już nawet o kilkutonowych ładunkach. To samo dotyczy kierunku ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Najkorzystniejszym sposobem na wykonanie każdego z tych zleceń są palety morskie z USA do Polski i odwrotnie. Jest to korzystniejsza – choć dość znacznie wolniejsza – alternatywa dla przesyłek lotniczych. Ale cena to nie jedyna zaleta, dla której warto zdecydować się na fracht morski. Koniecznie trzeba tu zaznaczyć, że nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia odnośnie do gabarytów przesyłki – drogą morską można nadać nawet wielkie i ciężkie maszyny budowlane oraz rolnicze, co jest niemożliwe w przypadku transportu samolotowego. Cechy te dotyczą nie tylko usług morskich na trasie Polska-USA, transport z Chin do Polski oraz wszelkie inne opcje charakteryzują się dokładnie tymi samymi korzyściami.

Palety do USA drogą morską

Przesyłki morskie cieszą się popularnością nie tylko ze względu na względnie niewielkie koszty, ale również z powodu braku ograniczeń odnośnie do rodzaju wysyłanych przesyłek. Tym sposobem palety do USA  są optymalnym rozwiązaniem, ale również drogą morską można też wysłać towar zapakowany w skrzynie oraz kontenery.

Oczywiście należy pamiętać o tym, by towary znajdującej się na palecie w skrzyni lub kontenerze były zgodne z przepisami celnymi kraju docelowego oraz z wewnętrznym regulaminem spedytora.

Palety morskie z USA do Polski

Przesyłki morskie dają nadawcom większe pole do popisu, jeśli chodzi o rodzaj przesyłanych produktów – można nadać tą drogą zarówno drobne przedmioty (tak zwana drobnica morska), jak i potężne maszyny budowlane. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, by zawartość przesyłek była zgodna z przepisami celnymi kraju docelowego – transport będzie bowiem przechodził odprawę celną. W przypadku Stanów Zjednoczonych przepisy celne nie odbiegają wiele od tych obowiązujących w Unii Europejskiej. Oczywiście nie wolno wprowadzać na teren tego państwa przedmiotów, które mogą zagrażać zdrowiu, życiu, a także środowisku. Zabronione są także wszelkie narkotyki. Z kolei wiele produktów podlega ograniczeniom lub wymaga posiadania specjalnych zezwoleń – dotyczy to np. zwierząt, alkoholu, wyrobów tytoniowych, broni, leków czy żywności. Jeśli chcemy nadać któryś z takich przedmiotów, musimy zgłosić ów fakt spedytorowi (wraz z potrzebnymi dokumentami uprawniającymi nad do wprowadzenia na teren USA tychże produktów).

Ile płynie paleta morska z USA do Polski?

Trudno ukryć fakt, że słabym punktem przesyłek morskich jest czas ich realizacji. O ile w przypadku drogi lotniczej odbiorca otrzymuje przesyłkę w ciągu kilku dni, tak tu czas oczekiwania wynosi tygodnie, i to długie tygodnie, które mogą wynosić nawet miesiąc. Jednak długi czas realizacji jest dość zrozumiały ze względu na ogromną odległość, jaka dzieli Polskę od Stanów Zjednoczonych (to samo dotyczy też sytuacji, w których interesują nas paczki morskie z Chin, z Australii czy z Kanady). Nadając przesyłkę drogę morską, należy uwzględnić ważny fakt – czas potrzebny na dostarczenie przesyłki jest dłuższy niż samo dopłynięcie statku transportowego z USA do Polski. Kilka dni należy poświęcić także na załadunek owego statku oraz na jego rozładunek. Do tego dochodzi dowóz towaru od nadawcy do portu oraz z portu do odbiorcy (o ile takie opcje zostaną uwzględnione w składanym zamówieniu – można dostarczyć lub odebrać przesyłkę osobiście w porcie). Jednak, mimo tego, przesyłki morskie i tak uchodzą za najkorzystniejszą formę transportu – o ile nie zależy nam na ekspresie.

Tanie palety morskie z USA do Polski

Jeśli zależy nam na tym, by paleta ze Stanów Zjednoczonych do Polski była tania, powinniśmy wybrać opcję nadania jej drogą morską. Oczywiście pamiętajmy o tym, że w przypadku tak wielkiej odległości, jaką przesyłki muszą przejść, tanie palety z USA nie mogą kosztować tylko co z Krakowa do Poznania, czy nawet z Polski do Francji. Jeśli więc jakiś spedytor deklaruje wyjątkowo niską cenę, sprawdźmy, czy zawiera ona wszystkie koszty, jakie trzeba ponieść, nadając przesyłkę drogą morską – żeby nie okazało się, że faktura, która przyjdzie, będzie opiewała na dużo wyższą kwotę pieniędzy, której się nie spodziewaliśmy. A wszystko dlatego, że spedytor podał jedynie opłatę za sam fracht. A do tego doszły jeszcze inne koszty, np. związane z kompletowaniem dokumentacji, z odprawą celną, z podatkami, opłatami paliwowymi, walutowymi, portowymi i innymi kwestiami, które często są zmienne i niezależne od spedytora. Zanim więc podpiszemy umowę z wybrana firmą, sprawdźmy, czy niski koszt, który ta oferuje, uwzględnia wszystkie wydatki.

Perspektywa kilkutygodniowego czekania, aż zamówiona przez nas paleta przepłynie cały ocean, nie jest może zbyt optymistyczna, ale w przypadku zakupienia dużej ilości towaru spedycja drogą morską jest najbardziej korzystną opcją – zwyczajnie jest najtańsza. Dlatego ten rodzaj transportu wybierają osoby, którym zależy na ekonomicznym rozwiązaniu i są gotowe cierpliwie czekać na dopłynięcie statku do rodzimego portu.

Zamówiony towar jest starannie pakowany i zabezpieczany w kontenerze i po załadunku rusza w wielodniowy rejs do portu przeznaczenia. Jeżeli zlecenie dotyczy dużej ilości produktów, całość wypełni dedykowany kontener, a jeżeli to tzw. drobnica morska, przesyłki przepłyną trasę, umieszczone w kontenerze wspólnym dla kilku lub kilkunastu zamawiających.

Niezależnie od tego czy klient jest zwykłym użytkownikiem sieci, który postanowił coś kupić na odległość, czy to przedsiębiorca zamawiający materiały do firmy, większość zleceniodawców korzysta z usług wykwalifikowanych pracowników firm spedycyjnych. Oni zajmują się sprowadzeniem towaru z zagranicy, kontaktami z armatorem i urzędem celnym i dopełniają wszelkich formalności. Profesjonalny spedytor dobierze najkorzystniejszą dla klienta ofertę, znajdzie najniższe stawki frachtu morskiego i zadba o bezpieczny transport zamówienia.

Import towarów z USA odbywa się we wszystkich kierunkach – paczki mogą popłynąć do Japonii, Wietnamu bądź Indii, ale także do któregoś państwa Europy. Współczesne zakupy stają się coraz prostsze, a przy pomocy agencji logistycznych można sprowadzić towar z zagranicy stosunkowo niedrogo. W globalnej wiosce kontaktów handlowych nie ograniczają żadne bariery, więc można nawiązać współpracę z dostawcą w dowolnym kraju, ustalić warunki umowy satysfakcjonujące obie strony i, dzięki dobrze zorganizowanemu transportowi, zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Similar Posts